Saturday’s results

Updated: January 28, 2012 11:02PM



BOYS BASKETBALL

SATURDAY’S RESULTS

CHICAGO PREP

Holy Trinity 57, Chicagoland Jewish 46

Holy Trinity: Joe Davis 13 pts; Darius Douglas 12 pts, 10 assists

DUPAGE VALLEY

Glenbard North 61, Naperville North 53

Glenbard North (10-7, 7-1): Josh Fleming 23 pts; Ryan Krueser 18 pts

EAST SUBURBAN CATHOLIC

St. Viator 80, Marian Catholic 74

FOX VALLEY VALLEY

Huntley 45, Dundee-Crown 40

INDEPENDENT SCHOOL LEAGUE

Parker 70, U-High 55

Parker (13-5, 6-2): Langdon Neal 25 pts; Judd Barron 22 pts

METRO SUBURBAN

Riverside-Brookfield 66, Illiana Christian 60

NOBLE SPORTS

Bulls Prep 54, Rowe-Clark 45

NORTH SUBURBAN LAKE

Lake Forest 54, Zion-Benton 42

Lake Forest (11-4): John Hayes 14 pts; Evan Boudreaux 12 pts

Warren 87, Mundelein 78

NORTH SUBURBAN PRAIRIE

Lakes 55, Antioch 34

SOUTH SUBURBAN

Lemont 69, Oak Forest 62

Lemont (18-2, 8-1): Tim Loeding 18 pts

SOUTHWEST PRAIRIE

Plainfield East 84, Plainfield South 66

SOUTHWEST SUBURBAN RED

Stagg 62, Bradley-Bourbonnais 41

Stagg (11-8, 4-3): Brett Kaiser 18 pts

SUBURBAN CHRISTIAN GOLD

Chicago Christian 57, Guerin 36

Chicago Christian (8-14, 2-6): Michael Kamp 22 pts

UPSTATE EIGHT RIVER

St. Charles East 61, Geneva 47

St. Charles East (10-8, 5-3): Kendall Stephens 27 pts; Luke Ludke 12 pts; Charlie Fisher 10 pts, 5 assists

UPSTATE EIGHT VALLEY

Metea Valley 58, South Elgin 53

Neuqua Valley 66, Bartlett 43

Neuqua Valley (14-4, 4-4): Tyler Sutton 27 pts

WEST SUBURBAN GOLD

Downers South 57, Morton 46

Proviso East 79, Addison Trail 36

No.2 Proviso East (17-0, 7-0): Sterling Brown 16 pts, 12 rebs, 5 blocks; Paris Burns 16 pts

WEST SUBURBAN SILVER

Glenbard West 60, Lyons 36

Hinsdale Central 58, Downers North 45

Hinsdale Central (11-7, 4-4): Brad Anlauf 27 pts; Peter Thaus 12 pts

York 83, Proviso West 62

York (15-7, 4-3): David Cohn 24 pts, 5 rebs; Jake Rzeszutko 16 pts, 8 assists

NONCONFERENCE

Buffalo Grove 49, Niles West 39

Crane 70, Paducha Tillman (Ky.) 65, 2 OT

No.25 Crane (15-4): Isiah Hayes 21 pts

DeKalb 68, Sterling 59

Harvard 54, Alden-Hebron 47

Kaneland 55, Geneseo 46

Kaneland (13-6, 4-2): Tyler Heinle 13 pts; Drew David, Matt Limbrunner 10 pts each

Lake Park 42, Conant 39

Lake Zurich 55, Johnsburg 31

Latin 53, Ellison 42

Latin (13-4): Chaz Stevenson 25 pts; Liam Farley 18 pts

Morris 60, Ottawa 47

Nazareth 80, Dyett 53

Nazareth (7-12): Dan Keinzle 15 pts; Kalium Ewing 13 pts

Oak Park-River Forest 49, Evanston 41

Oak Park-River Forest (13-4): Gabe Levin 23 pts, 11 rebs

Orr 51, Hales 36

No.19 Orr (15-3): Deshaun King 19 pts

Rochelle 62, Dixon 42

St. Francis de Sales 66, Raby 63

St. Francis de Sales (11-8): Adabeyo Babaloa 24 pts, 8 rebs, 7 assists

St. Patrick 59, Loyola 49

St. Patrick (10-7): Royale Ewing 19 pts; Parish McCullum 17 pts

Stevenson 65, Palatine 44

Stevenson (12-8): Mike Fleming 16 pts; Jaylen Brunson 11 pts

Urban Prep-Bronzeville 58, Aspira 45

Urban Prep-Bronzeville(13-2): Jordan Dilligard 12 pts; Joshua Mitchell 10 pts, 9 rebs

Yorkville 74, Streator 68

Yorkville: Josh Williams 21 pts; Cody Bailey 12 pts

EAST AURORA

North Lawndale 56, Batavia 37

Oswego East 64, Waubonsie Valley 48

Waukegan 70, East Aurora 63

SUNDAY’S GAMES

SOUTHWEST SUBURBAN RED

Andrew at Thornwood, 3

NORTH PARK

Highland Park vs. Lincoln Park, noon

Corliss vs. Riverside-Brookfield, 1:30

Foreman vs. Providence-St. Mel, 3

Von Steuben vs. WW South, 4:30

Farragut vs. Seton, 6

Leo vs. Curie, 7:30

GIRLS BASKETBALL

SATURDAY’S RESULTS

Aurora Christian 66, Marian Central 61

Aurora Christian (9-14, 4-5 Suburban Christian Gold): Alyssa Andersen 23 pts; Mackenzie Bollinge 21 pts, 11 rebs

Bartlett 62, East Aurora 30

No.6 Bartlett (23-1): Haley Videckis 21 pts, 6 rebs, 5 steals; Kristin Conniff 13 pts, 4 assists; Lisa Palmer 8 pts, 7 rebs, 4 steals

Carmel 64, North Chicago 43

Cary-Grove 36, McHenry 25

Cary-Grove (14-8): Paige Lincicum 11 pts

Evanston 55, Oak Park-River Forest 39

Glenbard West 46, Lyons 35

Glenbard West (8-14, 3-8 West Suburban Silver): Ellen Nighbor 11 pts; Caitlin Soane 10 pts

Glenbrook South 62, Lake Forest 37

No.19 Glenbrook South (19-5): Colleen McDonagh 13 pts; Molly McDonagh 10 pts

Grayslake Central 46, Crystal Lake Central 33

Grayslake North 53, Woodstock 30

Grayslake North: Kendall Detweiler 20 pts

Guerin 46, Wheaton Academy 38

Guerin (22-3): Kalie Dinunno 25 pts; Sara Brodner 10 pts, 8 rebs, 4 blocks; Rebecca Bartnicki 8 pts, 8 rebs

Latin 38, Northside 28

Latin: Nikki Dizon 15 pts, 5 rebs, 5 assists; Bridget Cato 10 pts

Lincoln-Way East 57, Buffalo Grove 38

No.11 Lincoln-Way East: Taylor Johnson 15 pts, 7 steals; Caitlin McMahon 16 pts

Marian Catholic 83, Johnsburg 15

Momence 44, Dwight 20

Naperville Central 32, Glenbard North 18

Naperville Central (16-8, 10-1 Dupage Valley): Jill D’Amico, Emma Donohue 12 pts each

Naperville North 51, Glenbard East 31

Naperville North (11-12, 3-8 DuPage Valley): Kayla Sharples 21 pts, 9 rebs, 6 steals

Proviso East 72, Addison Trails 37

No.20 Proviso East (18-7): Kalil Parks 26 pts, 7 rebs; Demetera Watson 12 pts

Proviso West 46, York 29

Proviso West (18-8, 8-2 West Suburban Silver): Mikaela Boyd 16 pts; Candice Madison 12 pts

Rich South 49, Champaign Centennial 47

Rowe-Clark 59, Bulls Prep 38

Rowe-Clark (13-5, 12-1 Noble Sports): Nisha Pierce 27 pts, 8 rebs, 5 steals; Kamari Campbell 11 pts, 12 rebs, 11 steals

St. Edward 56, St. Francis 42

St. Edward (18-7, 5-4 Suburban Christian Blue): Maddie Kier 16 pts; Rena Ranallo 14 pts; Alex Lee 13 pts, 8 rebs

St. Viator 55, Bishop McNamara 45

St. Viator (15-12): Mallory Hess 19 pts; Lauren Rooney 10 pts, 13 rebs

Stagg 64, T.F. North 56, OT

Stagg (16-5): Revi McMahon 20 pts; Alexa Janus 18 pts

Timothy Christian 48, Fenton 46

Timothy Christian (16-6, 9-1 Metro Suburban): Cassidy Block 17 pts, 10 rebs; Tessa Bosman 10 pts, 9 rebs

Warren 49, Hoffman Estates 41

Westmont 55, Riverside Brookfield 51

Westmont (15-10): Amanda Anderson 17 pts; Jackie Zakhem 15 pts

West Aurora 50, Wheaton North 43

Yorkville 71, Streator 23

Yorkville (13-6): Corrine Rowe 20 pts

Young 72, Benton Harbor (Mich.) 35

No.1 Young (22-0): Janee Thompson 24 pts, 10 assists; Linnae Harper 18 pts

SWEET 16

Fenwick 79, Barrington 61

No.13 Fenwick (19-6): Maggie Reilly 23 pts; Merdith Boardman 14 pts, 10 rebs; Jade Owens 13 pts, 10 assists; Jay Mackowiak 12 pts

Lake Zurich 45, Providence Catholic 44

Lincoln-Way East 57, Buffalo Grove 38

Maine West 46, Johnsburg 40

Marist 55, Barrington 18

Marist 54, Maine South 41

New Trier 58, Marian Catholic 53

New Trier (17-7): Jessica Blackwell 20 pts; Maggie Lyon 12 pts

Trinity 44, Maine South 30

No.3 Trinity (21-1): Megan Podkowa 18 pts, 12 rebounds; Taylor Nazon 14 pts, 6 steals

Trinity 54, New Trier 45

BOYS BOWLING

SATURDAY’S STATE FINAL RESULTS

Teams: Andrew 12,821, Vernon Hills 12,652, Hononegah 12,575, O’Fallon 12,396, Romeoville 12,303, Alton 12,291, Lake Park 12,252, Plainfield Central 12,087, Richards 12,007, Lake Zurich 11,992, Herrin 11,844

Individuals: Joey Kopera, Sandburg, 2,733; C.J. Kirchner, Herrin, 2,730; Mike Schmitt, Lake Zurich, 2,706; Josh Powell, Andrew, 2,704; David Cliffe, Hononegah, 2,699; Dan Wolniak, Bartlett, 2,677; Josh Dory, Andrew, 2,671; Jonathan Melton, Rockford Christian, 2,656; Austin Buss, Hononegah, 2,655; Phillip Meyer, Alton, 2,648; Billy Goodman, O’Fallon, 2,644; Corey McReady, Romeoville, 2,644; Sam Fink, Vernon Hills, 2,636; Anthony Betcher, Mascoutah, 2,632; Tommy Frost, O’Fallon, 2,600; Austin Ploch, LaSalle-Peru, 2,589; Jeremy Knowlton, Lake Park, 2,584; Eric Swanson, Vernon Hills, 2,579; David Walker, Richards, 2,574; Zach Cole, Deerfield, 2,568; David McManus, Spring Valley Hall, 2,562; Austin Carey, Herrin, 2,548; Jose Ledesma, Brooks, 2,538; Kyle Krol, Andrew, 2,537; Brandon Nathan, Lincoln-Way East, 2,534; Derek Siebert, Dixon, 2,532; Alex Winter, Vernon Hills, 2,529; Andrew Byland, Richards, 2,522; Perry Sibby, Southland, 2,519; Zach Segatto, Minooka, 2,515; Dakota Vostry, Romeoville, 2,503; Quinn Nelson, Lake Zurich, 2,501; Gerald Regep, Argo, 2,498; Jordan Giedd, Hononegah, 2,497; Corben Sadowski, Lake Park, 2,494; Bryan Blair, Plainfield Central, 2,492; Justin Sligar, Centralia, 2,490; Will Nordman, Oregon, 2,489; Zach McLaughlin, Lake Park, 2,487; Oliver Bodkins, Triad, 2,482; Zak Williams, Granite City, 2,467; Russ Hodges, St. Charles North, 2,467; Kyle Damon, Andrew, 2,458; Josh Iwinski, Plainfield Central, 2,458; Willard Fountain, Young, 2,458; Jacob Aldrich, Rockford Lutheran, 2,452; Justin Finnen, Andrew, 2,451; David Goldberg, Vernon Hills, 2,447; Rick Strache, Richards, 2,446; Shane Strowmatt, Alton, 2,436; Tony O’Donnell, Sycamore, 2,434; Ben Buhlman, St. Charles North, 2,433; Kyler Jacobson, Freeport, 2,432; Livio Bolzon, Young, 2,417; Juan Ledesma, Brooks, 2,416; Cody Netzhammer, Alton, 2,414; Maverick Wagner, Mt. Vernon, 2,407; Austin Lawrence, Belleville West, 2,403; Nyles Spurgeon, Alton, 2,401; Connor Allen, Dixon, 2,394; Eddie Wasielewski, Plainfield Central, 2,390; Aaron Horwitz, Deerfield, 2,379; Tony Giannecchini, Lake Zurich, 2,355; Brandon Lisak-Talley, Romeoville, 2,349; Zak Engstrom, Richards, 2,331, DeVaughn Mathus, Lindblom, 2,300; Marc Gonzalez, St. Patrick, 2,273; Malik Patton, Young, 2,219; Chais Schumacher, Herrin, 2,131

WRESTLING

Addison Trail 45, Geneva 33

Deerfield 45, Glenbard West 13

Glenbard West 65, South Elgin 14

York 30, Downers North 23

DUPAGE VALLEY

Teams: Glenbard North 279, Naperville Central 170.5, Wheaton North 167, West Aurora 165, Glenbard East 147.5, Naperville North 137.5, WW South 110.5, West Chicago 66

106: Carlos Jacquez, West Aurora d. Richard Browne, Glenbard North, 4-3; 113: Angelo San Juan, Glenbard East d. Chris Gonzalez, Glenbard North, 9-8; 120: Jered Cortez, Glenbard North d. Tyler Svestka, West Chicago, t-fall 4:47; 126: Jon Mamolejo, Glenbard North d. Ben Williamson, Naperville Central, maj. dec. 18-5; 132: Johnny Gosinski, Glenbard North d. Kirk Cherep, Naperville Central, 5-3 (OT); 138: Greg Jacquez, West Aurora d. Cody Brandle, Glenbard North, 11-4; 145: Nate Pealstrom, d. Dan Johnson, Glenbard North, default; 152: Brian Murphy, Glenbard North d. Andy Smajic, Glenbard East, t-fall 4:56; 160: Jimique Davis, Glenbard North d. Tom Mitrenga, Naperville Central, maj. dec. 10-1; 170: Steven Franke, WW South d. Eric Krieger, Naperville North, 4-3; 182: Evan Welsh, WW South d. Luke Roth, Naperville Central, 6-0; 195: Dan Eldridge, Glenbard North d. Ryan Berg, Naperville Central, 7-3; 220: Mike Swider, Wheaton North d. Eriberto Carreon, Glenbard East, fall 3:17; 285: Colin Goebel, Naperville North d. Austin Beebe, West Aurora, 3-1

FOX VALLEY

Teams: Crystal Lake South 255, Crystal Lake South 217.50, McHenry 195.50, Cary-Grove 169, Huntley 153, Johnsburg 128, Grayslake Central 119.50, Prairie Ridge 106, Dundee-Crown 97, Grayslake North 96, Jacobs 94.5, Woodstock 73, Hampshire 70, Woodstock North 25

106: Mike Cullen, Cary-Grove d. Branden Peshek, Johnsburg, fall 2:37; 120: Nick Fontanetta, Crystal Lake South d. Eric English, Prairie Ridge, dec. 6-2; 132: Mike Underwood, Cary-Grove d. Eric Barone, Crystal-Lake South dec. 3-2; 145: Dylan Hay, Grayslake Central d. Mike Zelasco, Crystal Lake Central, dec. 4-1; 160: Jason Fugiel, Crystal Lake Central d. Cam Pait, McHenry, fall 0:40; 182: Joshua Symbal, Huntley d. Jimmy Kuczynski, Dundee-Crown, tech. fall 15-0; 220: Mike Romanelli, Crystal Lake South d. Raymond Griggel, Dundee-Crown, dec 2-1, 2 OT

INTERSTATE EIGHT

Teams: Wilmington 217.50, Plano 144.50, Sandwich 144.50, Peotone 120, Manteno 106.50, Lisle 100, Seneca 85.50, Coal City 85, Herscher 81, Reed-Custer 68.50, Dwight 26, Westmont 15

106: Jesse Wood, Sandwich d. Cody Minnick, Coal City, fall 1:41; 113: Stephen Kettner, Wilimington d. Shawn Wollenweber, Plano, 9-1; 120: Jose Villareal, Plano d. Casey Brown, Coal City, 6-1; 126: Trent Lyons, Wilmington d. Sage Friese, Seneca, fall :51; 132: Andy Rodawold, Wilmington d. Schuyler Lindsay, Manteno, fall 3:56; 138: Alphonse Vruno, Sandwich d. Jake Czaja, Coal City, 12-4; 145: Alex Valentine, Seneca d. Tyler Nagel, Peotone, 8-2; 152: Sean Liaromatis, Wilmington d. Anthony Franc, Manteno, dec. 5-4 OT; 160: Billy Chancey, Reed-Custer d. Wes Brown, Plano, fall 7:00; 170: Jayson Conlin, Wilmington d. Kelby Gann, Plano, 8-0; 182: Clay Dargert, Peotone d. Jordyn Wasiel, Manteno, fall 4:57; 195: Alex Peterson, Wilmington d. Brandon Webb, Seneca 12-5; 220: Colton Bland, Sandwich d. Derrick Masionet, Plano, 3-2; 285: Junior Nunez, Plano d. Derrick Romano, Wilmington, fall 4:39

SOUTH SUBURBAN

Teams: Lemont 208, Reavis 139.5, Argo 121, Shepard 118, T.F. South 98, Richards 81, Oak Forest 75, Tinley Park 74, Bremen 73, Hillcrest 60, Eisenhower 41.5, Oak Lawn 28, Evergreen Park 21, T.F. North 7

106: Correy Willett, Richards d. Marquise Brand, T.F. South, fall 5:52; 113: Abed Barhi, Shepard d. Alan Durham, Oak Forest, 5-2; 120: Julio Chavez, Bremen d. Mike Scaccia, Shepard, 9-4; 126: Jake Latanski, Lemont d. Jessie McClain, Evergreen, 3-2 (2 OT); 132: Glen Malecki, Lemont d. Sam Almousa, Reavis, 22-10; 138: Blake Tisza, T.F. South d. Bobby Bromberek, Lemont, fall 5:36; 145: Adeyemi Sosina, Bremen d. Jim Brennan, Lemont, fall 0:31; 152: Jake Kaminsky, Lemont d. Marek Kowal, Argo, 4-1; 160: Joe Kennedy, Reavis d. Mark Kirkman, Lemont, 5-1; 170: Darrow Taylor, Richards d. Eric Kirkman, Lemont, 4-3; 182: Chris Giatras, Lemont d. Joe Young, T.F. South, 2-1; 195: Alec Brown, Oak Forest d. John Tomala, Lemont, 8-1; 220: Joel Munoz, Argo d. Dan Korycki, Tinley Park, dec. 2-1 OT; 285: Corinthian McBridge, T.F. South d. Matthew Daniels, Hillcrest, 1-0

GIRLS BOWLING

DIXON

Teams: Lockport 6,014, Harlem 5,858, Belvidere North 5,621, Rockford Guilford 5,518, Rockford Jefferson 5,478, DeKalb 5,398, Sterling 5,375, Dixon 5,356, Freeport 5,271, Hononegah 5,258

Individuals: Emily Malone, Rockford Jefferson, 1,298; Lauren Troha, Lockport, 1,297; Allison Knox, Belvidere North, 1,296; Lindsey Anderson, Harlem, 1,284; Megan Szczepanski, Lockport, 1,265; Kayla Crawford, East Moline, 1,263; Jessica Temple, LaSalle-Peru, 1,262; Sammmi Hagerman, Harlem, 1,261; Leah Horcher, Hononegah, 1,247; Johanna Craig, Harlem, 1,221

LEYDEN

Teams: Leyden 5,880, Downers South 5,400, Jacobs 5,361, Fenton 5,297, Metea Valley 5,067, Morton 4,989, Hinsdale South 4,963, Willowbrook, 4,935, Lake Park 4,882, York 4,868

High game: Erika Pimentel, Leyden, 279. High series: Nikki Pochay, Fenton, 695

SOUTH SUBURBAN BLUE

Teams: Bremen 5,383, Tinley Park 5,160, T.F .North 5,129, Lemont 5,044, T.F. South 4,893, Oak Forest 4,472, Hillcrest 3,772

Individuals: Alyssa Spiess, Tinley Park, 1,210; Kelly Lendi, Bremen, 1,155; Analis Ramirez, Bremen, 1,148; Nora Collins, Lemont, 1,123; L’neisha Porter, T.F. North, 1,110; Jeanna Piech, Tinley Park, 1,088; Kayla Garcia, T.F. South, 1,060; Rachel Margalus, Lemont, 1,049; Lindsey Baker, Bremen, 1,049; Armani Menson, T.F. North, 1,036

SOUTH SUBURBAN RED

Teams: Evergreen Park 5,285, Reavis 5,199, Eisenhower 4,830, Oak Lawn 4,690, Shepard 4,260, Richards 4,253, Argo 4,247

Individuals: Sarah Klawitter, Evergreen, 1,210; Destiny Miller, Shepard, 1,187; Cori McVeagh, Reavis, 1,107; Emily Blankenship, Evergreen, 1,105; Nicole Kanka, Reavis, 1,105; Shannon McGuire, Oak Lawn, 1,060; Amber Mason, Eisenhower, 1,057; Elan Page, Evergreen, 1,048; Jamie Harcar, Reavis, 1,043; Ashley Kouba, Reavis, 1,029; Michelle Manna, Eisenhower, 1,016

BOYS SWIMMING

Lake Park 125, Hoffman Estates 60

HINSDALE CENTRAL

Teams: Evanston 114.5, Lake Forest 113, Hinsdale Central 101.5

Individuals: 200 medley relay: Lake Forest (Bryan Bunning, Colin Rowe, Peter Grumhaus, Bogdan Balteanu), 1:39.42; 200 freestyle: Danny Thomson, Hinsdale Central, 1:45.10; 200 IM: Wes Marberry, Evanston, 2:03.61; 50 freestyle: Colin Rowe, Lake Forest, 22.48; Diving: Andrew Marsh, Lake Forest, 223.45; 100 butterfly: Bryan Bunning, Lake Forest, 53.63; 100 freestyle: Colin Rowe, Lake Forest, 49.42; 500 freestyle: Danny Thomson, Hinsdale Central, 4:37.30; 200 relay: Connor Schroyer, Alex Cruz, Brian Portland, Danny Thomson, Hinsdale Central, 1:31.05; 100 backstroke: Bryan Bunning, Lake Forest, 52.83; 100 breststroke: Maciej Olszewski, Evanston, 1:02.39; 400 relay: Colin Rowe, Bryan Bunning, Bogdan Balteanu, Peter Grumhaus, Lake Forest, 3:19.26

GIRLS GYMNASTICS

DUPAGE VALLEY

Teams: Glenbard North 141, Wheaton Warrenville Co-op 139.875, Naperville Central 133.825, Naperville North 130.075, Glenbard East 129.075

All-around: Amanda Quinn, Glenbard North, 37.25; Bars: Quinn, 9.50; Beam: Mariah Matesi, Glenbard North, 9.55; Floor: Quinn, 9.35; Vault: Quinn, 9.50

OSWEGO

Teams: DeKalb 144.05, Oswego Co-op 140.40, Fenton 125.25, Glenbard South 119. 50, Riverside-Brookfield 116.10, Plainfield North 101.85, Geneseo 77.85, Plainfield East 33.950

All-Around: Alyssa Lopez, DeKalb, 37.45; Bars: Emily Flammersfeld, Oswego Co-op, 9.35; Beam: Lopez, 9.50; Floor: Alison Morreate, DeKalb, 9.35; Vault: Lopez, 9.65

SOUTHWEST SUBURBAN

Teams: Lincoln-Way Co-op 138.475, Sandburg/Stagg Co-op 136, Andrew 132.875, Homewood-Flossmoor 126.75

All Around: Jamie Valla Andrew, 37.725; Beam: Valla, Andrew, 9.225; Floor: Valla, 9.6; Vault: Valla, 9.65

UPSTATE EIGHT

Teams: Geneva 144.75, Waubonsie Valley 140.75, Lake Park 139.25, St. Charles 136.05, Neuqua Valley 134.675, Batavia 126.25, Bartlett/South Elgin Co-op 124.80

All-around: Ashley Puff, Geneva, 37.05; Vault: Puff, 9.4; Bars: Jessica Malon, Waubonsie Valley, 9.45; Beam: Puff, 9.1; Floor: Puff, 9.6

WEST SUBURBAN SILVER

Teams: Glenbard West 144.850, Lyons 142.975, Hinsdale Central 139.075, York 129.150, Oak Park-River Forest 128.675, Downers North 122.50.

All-around: Kelsy Kurfirst, Lyons, 37.525; Vault: Kurfirst, 9.65; Bars: Kurfirst, 9.45; Beam: MacKenzie O’Keefe, Glenbard West, 9.325; Floor: Kurfirst, 9.55

BOYS HOCKEY

Glenbrook North 3, New Trier 0

COACHES NEEDED

De La Salle is looking for a lower-level assistant coach for the girls junior-varsity softball program for the upcoming season. For more information contact athletic director Tom White at whitet@dls.org or (312) 842-7355 ext. 118.

† Lake Zurich is looking for two baseball coaches: varsity assistant and freshman. Call head coach Larry Lewis at (847) 293-7324.

† Lindblom is looking for an offensive and defensive coordinator for the varisty football team. For more information contact coach Charles Frazier at (773) 707-8749.

† Simeon is looking for assistant football coaches who could become coordinators. Email head coach Dante Culbreath at dante.culbreath@yahoo.com.

© 2014 Sun-Times Media, LLC. All rights reserved. This material may not be copied or distributed without permission. For more information about reprints and permissions, visit www.suntimesreprints.com. To order a reprint of this article, click here.

Comments  Click here to view or make a comment